3 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Hjallerup. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Hjallerup er to nye villaer kommet til salg. Den første ligger på Tennisskoven 55. Denne rummelige villa har et areal på 275 m² fordelt på 5 rum og er sat til salg for 4.395.000 kr. Grunden, hvorpå boligen står, udgør hele 939 m².
Den månedlige ejerudgift for denne villa er 2.970 kr., hvilket er en god detalje for kommende ejere, der søger en rummelig bolig med en solid base til familien og aktiviteter.
Den anden bolig i Hjallerup er villaen på Benediktevej 2. Med en størrelse på 133 m² og 3 rum, er denne villa en mere kompakt mulighed for købere. Den er prisfastsat til 1.695.000 kr. og ligger på en grund på 700 m².
Ejerudgiften her er mere overkommelig, nemlig 1.462 kr. pr. måned, hvilket kan være en attraktiv faktor for dem, der leder efter en mere økonomisk holdbar investering.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.